Peeter Aan: (+372) 520 2842

Meie treenerid

TREENER TAAVI

Taavi Kärner on tegelenud võistlusmastaabis jõutõstmisega alates aastast 2015. Võistelnud läbi erinevate kaalukategooriate alates 74 kg, 83 kg ning hetkel 93 kg kaaluklassis. Pikema võistluste perioodi jooksul on Taavi saavutanud mitmeid medalikohti nii noorte, juuniorite, kui ka absoluutkategoorias. Paralleelselt võistlemisega on Taavi osalenud võistluste korraldamistel ja läbiviimisel Eesti, Euroopa ning maailma tasemel.

Tema poolt läbiviidavate treeningute üldised, olulised eesmärgid on luua järjepidev üldfüüsiline treeningoskus, mida saab saavutada luues keskkonna, kus on pühendunud treener, kes jälgib, arvestab ja motiveerib treeningutel osalevaid sportlasi. Oluline osa üldpildist on üldfüüsiline valmisolek, kehaline tervis ning võimalus areneda püstitatud eesmärkide suunas- see kõik kandub edasi teistesse eluvaldkondadesse, mille tulemus on edukas, aktiivne ja arenev inimene.

TREENER AGNES CATRÉN

Olen pärit Hiiumaalt ja lapsepõlves võtsin osa pea igast trennist, mida saarel tollal korraldati. Põhilised alad, mis ka mulle endale meeldisid olid kikkpoks ja jalgpall. Rõõm on näha, et nüüd huvitegevus areneb hoogsasti ka väikestes linnades/asulates. Kuna elu aga viis mind Tallinna, siis hakkasin käima jõusaalis. Suures linnas tekkis mul kerge ärevus rühmatreeningute ees ja jõusaal tundus hea variant, kus saad iseseisvalt ja üksinda treenida.

Algajale kohaselt proovisin jõusaalis mitmeid personaaltreenereid, paraku nägin tihti suhtumist, kus treeneril ei ole aega ega tahtmist reaalsetele probleemidele keskenduda. See innustas mind paljutki ise õppima ning tekitas arusaama, et ma tahaksin ise teisi aidata keskendudes maksimaalselt iga inimese eripärale, probleemidele ja soovidele.

Minu jaoks algas jõusaalis treenimine soovist muuta oma väljanägemist, nagu on ilmselt paljude teismeliste tüdrukutega. Olin noorena kimpus ülekaalulisusega, seetõttu katsetasin erinevaid dieete, ohtlike toitumistrende ja sõin kohati kindlasti liiga vähe, mis tingis ka hilisemad ülesöömised. Kahjuks on koolis jagatavad teadmised toitumise kohta puudulikud ja kohati internetis leitav informatsioon samuti kahtlase väärtusega. Alles viimastel aastatel, kui olen tegelenud regulaarselt jõutreeningutega olen viinud end kurssi toitumise alustega ja lõpuks jõudnud teadmiseni, et dieet ei tähenda nälgimist ja vaid õige toitumisega saab arendada jõudu ja kasvatada lihasmassi.

TREENER MARKO MUMM

SK Jõuspordi treener Marko on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna 2013. aastal cum laude. Omab jõutõste treenerikutset EKR-5 ning kuulub Jõutõsteliidu kutsekomisjoni. Töötab Tartu Vanglas kehalise ettevalmistuse peaspetsialistina ja treenerina ka TKHK-s. Töötanud treenerina alates 2012 aastast, mille suurimaks edulooks võib tuua välja euroopa meistritiitli jõutõmbes. Lisaks arvukalt Eesti meistritiitleid noorte, juuniorite ja täiskasvanute arvestuses. Marko on tulnud mitmeid kordi Eesti meistriks juuniorite ja täiskasvanute arvestuses.

 

Parimad tulemused:

Kükk 255 kg

Lamades surumine 200 kg

Jõutõmme 282,5 kg